Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

RIPPLE CEO’SUNDAN AÇIKLAMALAR !

Yayın Tarihi

-

brad garlinghouse ripple ceo

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin kripto para birimleri düzenlemesindeki kesinlik eksikliğinin “sinir bozucu” olduğunu söyledi.

Kripto para XRP ile tanınan fintech şirketi, geçen yıldan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yüksek riskli bir yasal tartışma yaşıyor.

Aralık ayında SEC, şirket, Garlinghouse ve Ripple’ın kurucu ortağı hakkında suç duyurusunda bulundu. Kayıtsız menkul kıymetler arzı yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla para topladıklarını iddia etti.

Garlinghouse, ABD’nin Asya’daki ülkelerden farklı olarak kripto para birimleri için henüz net düzenleme kuralları sağlamadığını söyledi. Düzenleyici çerçevenin belirsiz kaldığı yerlere örnek olarak şirketin SEC ile devam eden yasal mücadelesini gösterdi.

“İronik olarak, burada Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı netliği sağlamadılar. XRP’nin para biriminden başka bir şey olduğunu söyleyen gezegendeki tek ülke ”dedi.

“SEC dedi ki … XRP bir menkul kıymettir. Ve şimdi bir mahkeme süreci yaşıyoruz. Şimdiye kadar bunun nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum ama kesinlikle sinir bozucu.”

SEC, Aralık ayında yapılan bir şikayette, Ripple’ın teklifi yatırımcılara açıklamadığı zaman “bir bilgi boşluğu yarattığını” söyledi. Komisyon, şirketin bu tür önemli bilgileri yatırımcılarla paylaşması gerektiğini, çünkü XRP’nin “belirli koşullar altında” bir yatırım sözleşmesi ve “dolayısıyla federal menkul kıymetler yasalarına göre bir teminat” olarak değerlendirilebileceğini savunuyor.

Küresel olarak finansal düzenleyiciler, kripto para birimi endüstrisini nasıl düzenlemeleri gerektiğini araştırıyorlar. Garlinghouse, endüstrinin bu teknolojilerin müşterilere ne sağladığına odaklanmaya devam etmesi gerektiğini söyleyerek, kripto para birimlerinin mevcut incelemesini küçümsedi.

“Sanırım günün sonunda sektör faydaya odaklanmalı. Ve bu teknolojiler gerçek müşteriler için gerçek sorunları çözüyor mu? Ripple, ödemeleri verimli hale getirmek için XRP defterinden ve tokenlerinden yararlanmaya devam edecek.”

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending