Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

RIPPLE DAVADA GÜÇ KAZANDI !

Yayın Tarihi

-

xrp

Ripple Labs Inc. çalışanlarının kişisel finans kayıtlarının ifşa edilmesiyle ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı galip geldi.

Ripple yöneticileri Christian Larsen ve Brad Garlinghouse, son mahkeme kararının ardından nihayet biraz daha rahat nefes alabildiler. Sulh Hakimi Yargıç Sarah Netburn, son kararda Ripple yöneticilerinin lehine bir karar verdi. Davalıların önergesi, Larsen ve Garlinghouse’ın kişisel finans kayıtlarını SEC’e vermemelerine izin veren Netburn tarafından kabul edildi.

Ripple, SEC Suçlamalarıyla Savaşıyor

Ripple ve SEC’in arasındaki ilk olay, Aralık 2020’de SEC’in şirkete ve yöneticilerine XRP tokenlerinde 1.3 milyar doların üzerinde satış yaptıkları için dava açmasıyla başladı. Bu satış, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC tarafından yasa dışı kabul edildi.

Ripple, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile tamamen aynı şekilde çalıştığını belirterek davasını savundu. “Esasen bir kripto para birimidir ve herhangi bir menkul kıymet yasasına girmez.”

Devam eden dava sebebiyle XRP fiyatı büyük düşüşler yaşadı. SEC tarafından Ripple’a yöneltilen suçlamalar nedeniyle birçok kripto para alım satım borsası XRP’yi reyondan kaldırdı. Coinbase gibi büyük kripto para borsaları dava devam ederken XRP alım satımını dondurdu.

SEC, Larsen ve Garlinghouse’ın kişisel finans kayıtlarına erişim izni istedi. Bu talebe Ripple yöneticileri tarafından şiddetle karşı çıkıldı. İkili, mahkeme çağrılarının engellenmesini talep etti ve buna “tamamen uygunsuz erişim” dedi.

Son gelişmelerde mahkeme belgeleri, sanıkların artık kişisel finans kayıtlarını ibraz etmelerine gerek kalmayacağını gösteriyor. İmzalanan belgede, “SEC, bireysel davalıların kişisel mali kayıtlarını aramak için taleplerini ve üçüncü şahıs celplerini geri çekecektir” ifadeleri yer alıyor. Bu, XRP adına mahkeme başlangıcından beri en olumlu haber olarak gözüküyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending