Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

RIPPLE DAVASINDA SON GELİŞMELER !

Yayın Tarihi

-

xrp

SEC – Ripple davası her geçen gün ivme kazanıyor. Dava şu anda ateşli bir “keşif savaşının” ortasında ve her iki taraf da konumlarını güçlendirmek için kanıt topluyor.

Cuma günkü duruşmanın özü, Birleşik Devletler hükümeti ile yabancı hükümetler arasındaki Mutabakat Muhtırası’nın zorunlu mu yoksa gönüllü mü olduğu etrafında dönüyordu. Ripple, yalnızca birkaç gün önce SEC’i MOU taleplerinde “yargı dışı taktikler” kullanmakla suçlamıştı.

Bölge Yargıcı Sarah Netburn’e göre blockchain firmasının tepkisi topluluktaki pek çok kişi tarafından iyi karşılansa da, “Anladığım kadarıyla yabancı şirket hükümetinin talebine uymak zorunda olmasına rağmen, yabancı hükümetin SEC’in talebine uyması gerekmiyor” dedi.

Hogan ve Hogan’ın ortaklarından Jeremy Hogan, bu yargılamalara tanık olanlardan biriydi ve avukatın yakın tarihli bir videoda iddia ettiği gibi, “Yabancı hükümetten gelen belgelerin SEC’e teslim edilmesi isteğe bağlı olduğu için SEC’in taleplere devam etmesine izin vermeye yöneldiğini düşünüyorum.”

Söz konusu yargılamalar sırasında Ripple’ın avukatı, belgeleri sağlamamak için bazı temeller olmasına rağmen, taleplerin çoğu kısmının, özellikle küçük ülkelerle ABD gibi bir ekonomi devi tarafından ele alındığı zaman, gönüllü olmadığını ileri sürerek SEC’in argümanlarına karşı çıktı.

Hogan ayrıca SEC’in Ripple’a “keşfin başlangıcında RFA kullanma niyetini” bildirme konusunda çok ince davrandığını da ortaya koydu. SEC, bunun “Kabul Talepleri” değil “Yardım Talepleri” anlamına geldiğini açıklığa kavuşturmak zorunda kaldı.

Ripple’in avukatı ayrıca SEC’in avukatının, iddiasını yapmak için önceliğe sahip eski bir vakayı kullanmasına karşı çıktı. Birincisine göre, söz konusu dava yanlış gerçeklere dayanıyordu ve ikna edici bir yetkisi yoktu.

Hogan’a göre, Yargıç Netburn bu argümanlardan herhangi birine henüz karar vermemiş olsa da, “Ripple, kutunun dışına bir ayağını attı.” Ve şunları da ekledi: “Sanırım Yargıç Netburn SEC taleplerinin devam etmesine izin verecek, gerçi gerçekten bunun yanlış bir karar olduğunu düşünsem de, çünkü talepler fiili talepler.”

Bununla birlikte, Hogan’ın Yargıç Netburn’ün önergeyi zamanında reddetme olasılığını dışlamadığı unutulmamalıdır.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending