Bizimle İletişime Geçin

Haberler

RUSYA VE TÜRKİYE’DEN ORTAK TURİZM PLANI !

Yayın Tarihi

-

rusya türkiye turizm

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Türkiye ve Rusya’nın iki ülke arasındaki turizmin güvenli bir şekilde akmasını sağlamak için bir eylem planı geliştireceğini söyledi.

Golikova, Türk heyetiyle başkent Moskova’da yapılan görüşme hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Rusya’nın halk sağlığı gözlemcisi Rospotrebnadzor ile Türkiye’nin benzer toplulukları arasında pandeminin durumu hakkında istişarelerde bulunulacağını kaydetti.

Golikova, Rus heyetinin iki ülke arasındaki uçuşların yeniden başlayıp başlamayacağını değerlendirmek ve turizm merkezlerinin aldığı önlemleri incelemek için Türkiye’yi ziyaret edeceğini söyledi.

“Turist ziyaretlerinin koşullarına ilişkin bir eylem planı geliştirmeye karar verdik. Bu karar, Rus turistlerin Türkiye’deki turizm beldelerinde korunmasını sağlayacak.”

Moskova, ikili görüşmelerde Türkiye’yi, Rusya’ya seyahati kolaylaştıran, Avrasya Ekonomik Birliği’nde (EAEU) geliştirilen “COVID-19 Ücretsiz Seyahat” dijital programına katılmaya davet etti.

Rus yetkililer ayrıca, Moskova’nın, Türkiye’de Sputnik V koronavirüs aşısının üretiminin organize edilmesine yardımcı olmaya hazır olduğunu söylediler.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending