Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

SEC BAŞKANI AÇIKLAMALARDA BULUNDU !

Yayın Tarihi

-

sec başkanı

Kripto para birimlerini düzenleme konusu, kripto endüstrisinin çok uzun zamandır dört gözle beklediği bir konu halinde. Ne yazık ki, şimdiye kadar global ölçekte önemli gelişmeler yok. Ancak, SEC’in artık kripto ile ilgili dersler veren, bir MIT profesörü olan, kripto konusuna son derece aşina olan Gary Gensler adında yeni bir başkanı var. Sektöre olan aşinalığı sayesinde, ABD’de zaman geçtikçe işler değişebilir.

Ona göre, kriptoyu düzenleme konusu basit olmaktan uzak.

Bitcoin gibi dijital, kıt değer depoları olan, ancak oldukça değişken olan bazı projeler olduğunu kabul etti. Bu oynaklığın, çoğunlukla yatırımcıları cezbeden şey olduğunu söyledi. Bunun gibi coinlerin diğer piyasalarla daha düşük korelasyona sahip olduğundan bahsetmiyorum bile, bu da onların bir varlık sınıfında dış etkiler olmadan işlev görmelerine izin veriyor.

Sorun şu ki, tüm bunlar kriptoyu çok öngörülemez hale getiriyor, bu yüzden piyasanın daha fazla yatırımcı korumasına ihtiyacı var. SEC’in kripto borsalarını denetleyen federal rejime sahip olmamasından dolayı, düzenleyicilerin borsalarda coin ticareti yapmak isteyen yatırımcıları korumak için yapabilecekleri çok az şey var.

Gensler’e göre, şu anda sistemde çok büyük bir boşluk var ve ele alınması gerekiyor.

Gensler, SEC’in kardeş ajansı CFTC’nin dolandırıcılıkla ve manipülasyonla “sınırlı” mücadele yetkisine sahip olduğunu söyledi. Ancak rejimi kripto borsalarına getirecek bir federal otorite yok. Bu kripto endüstrisinin düzenlenemeyeceği anlamına gelmese de çetrefilli bir iş olduğunu gösteriyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending