Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

SİGORTA DEVİ AXA BITCOIN’E YEŞİL IŞIK YAKTI !

Yayın Tarihi

-

axa sigorta

Avrupa’nın en büyük ikinci sigorta şirketi olan AXA, müşterilerine faturalarını Bitcoin (BTC) ile ödeme seçeneğini sunan kripto para komisyoncusu Bitcoin Suisse ile işbirliği yaparak İsviçre’nin ilk çok yönlü sigortacısı oldu.

Bitcoin ödemeleri, yasal problemler sebebiyle hayat sigortası dışında neredeyse tüm AXA ürünleri için kabul edilecek. AXA, koronavirüs salgını sırasında küresel ekonominin hızlandırılmış dijital dönüşümünü, kripto para birimini günlük operasyonlarına entegre etme seçiminde kilit bir faktör olarak gösterdi.

Verilen son karar dışında AXA, 2019’da bile 18 ile 55 yaş arasındaki katılımcıların kabaca üçte birinin zaten kriptoya sahip olduğunu veya kripto ile ilgilendiğini gösteren bir pazar araştırması yaptığını da belirtti.

AXA İsviçre’de inovasyon departmanı başkanı Claudia Bienentreu’ya göre, Bitcoin ödemelerinin kabulü “AXA’nın müşterilerinin alternatif ödeme çözümlerine yönelik artan talebine yanıtı ve yeni teknolojilerin her zamankinden daha büyük bir rol oynadığı” anlamına geliyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending