Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

TESLA BITCOIN’LERİNİN %10’UNU SATTI !

Yayın Tarihi

-

tesla bitcoin

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’da dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin varlıklarının yaklaşık %10’unu sattığını doğruladı. Satış, dünyanın en büyük kripto para biriminin likiditesini kontrol etmek için yapıldı.

Tweete göre Musk henüz Bitcoin’lerinin hiçbirini satmadı. Musk’tan gelen son yorumlar, Tesla’nın Bitcoin pompalama ve boşaltma hareketlerini eleştiren Dave Portnoy’un suçlamalarına bir yanıt olarak geldi.

“Öyleyse, bunu doğru anlıyor muyum? Elon Musk, Bitcoin satın alır. Sonra pompalar. Bitcoin yükselir. Sonra onu terk eder ve bir servet kazanır. Dinle, 1 BTC’ye sahibim ama bitcoin tam olarak düşündüğümüz şey. Sonuncuyu almamaya dikkat edin.” tweetini Portnoy, Musk’a yanıt olarak attı.

“Bitcoin’imin hiçbirini satmadım. Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak BTC’nin likiditesini kanıtlamak için varlıklarının %10’unu sattı, ”diye yanıtladı Musk.

Şubat 2021’de Tesla, dünyanın en değerli dijital para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımını açıkladı. Şirket, Model S, Model 3, Model X, Model Y ve Cybertruck gibi ürünleri için Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı.

Tesla tarafından yayınlanan en son finansal sonuçlara göre şirket, Bitcoin satışlarının 2021’in 1. çeyreği sonuçlarına olumlu bir etkisi olduğunu gördü. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi, son BTC satışından 272 milyon dolarlık net gelir elde etti.

“Tesla yaklaşık 56.000 dolara satıyor ve 33.500 dolara alıyor, 272 milyon kazanıyor ve 101 milyon kar ediyor. Musk, satışın Bitcoin’in likiditesinin değerini kanıtlamak için olduğunu söyledi. BTC bu haberlerden etkilenmedi ve hala ılımlı bir şekilde yükseliyor” kripto araştırmacısı Wu Blockchain Twitter’da bunları söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin hala üzerinde. Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, son 24 saatte 100 milyar dolardan fazla arttı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending