Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

TESLA’NIN BITCOIN HAMLELERİ ARABA SATIŞLARINDAN DAHA KÂRLI !

Yayın Tarihi

-

tesla bitcoin

Tesla’nın Pazartesi günü yayınlanan ilk çeyrek kazanç raporu, şirketin Bitcoin varlıklarının yüzde 10’unu sattığını gösterdi. 272 milyon dolar gelir ve Bitcoin’den 101 milyon dolar kar elde etti.

Araba üreticisi, Bitcoin’den araba satışlarından daha fazla para kazandı. Tesla’nın karı 438 milyon dolara ulaştı ve kazancın neredeyse dörtte biri Bitcoin satışından geliyor.

Tesla’yı JPMorgan Chase adına takip eden Ryan Brinkman Salı günü müşterilerine verdiği bir notta şunları söyledi: “Şirketin hem bitcoin hem de yasal kredi üzerindeki kazancını kaldırırsanız, otomobil ve güneş panelleri satma ana işi çeyrekte 25 milyon dolar kaybetti . “

Tesla’nın CFO’su Zachary Kirkhorn, Bitcoin varlıklarının bir kısmının satışının ardından gelen karışık reaksiyon nedeniyle şunları söyledi: “Bitcoin’in değerinin uzun vadede olduğuna inanıyoruz.”

“Elimizde olanı uzun vadeli tutmak ve müşterilerimiz araç satın alırken yaptıkları işlemlerden Bitcoin biriktirmeye devam etmek niyetimizdir.”

Bu arada Elon Musk’ın Çarşamba günü kendisine “The Dogefather” adını vermesinin ardından dogecoin’in fiyatı yükseldi. Meme’den esinlenen kripto para birimi, 15 dakikadan kısa bir sürede 0,25 dolardan 0,30 dolara yükseldi ve bu ayın başlarında yaşadığı zirveye yükseldi.

Elon Musk’ın şifreli tweetinden ve gelecek ay SNL’deki randevusuna atıfta bulunduktan sonra bugün Dogecoin üzerinde duruluyor. Madeni para dün neredeyse yüzde 20 değer kazandı. Şimdilerde ise 0.31$ seviyesinden işlem görüyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending