Bizimle İletişime Geçin

Haberler

THODEX GÖZALTILARI DEVAM EDİYOR !

Yayın Tarihi

-

Thodex

Devlet haber ajansına göre, Türk polisi yatırımcıları dolandırmakla suçlanan bir kripto para borsasıyla ilgili soruşturma kapsamında 62 kişiyi gözaltına aldı.

Anadolu haber ajansı Cuma günü yaptığı açıklamada, savcıların Thodex kripto para borsasına bağlı 16 kişi için tutuklama emri çıkardığını ve tutuklamaların sekiz ilde gerçekleştiğini söyledi.

Perşembe günü, İstanbul Başsavcılığı, varlıklarına erişemeyen kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine Thodex’i araştırdığını duyurmuştu. Yaklaşık 391.000 yatırımcıyı ve tahmini 2 milyar dolarlık yatırımı etkilediği düşünülüyor.

Thodex sahibi Faruk Fatih Özer, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı ve şirketin karalama kampanyasıyla hedef alındığını söyledi. Bir siber saldırı nedeniyle hesapların olağandışı faaliyet göstermesi üzerine şirketin ticareti geçici olarak kapattığını söyledi. Özer, paranın kaybolduğu yönündeki iddiaların da doğru olmadığını söyledi.

Türk basınında çıkan haberlerde Özer’in bu hafta başlarında ülkeyi terk edip Arnavutluk’a gittiği öne sürüldü. Özer bunu doğruladı ancak gezinin yabancı yatırımcılarla buluşmak için olduğunu iddia etti.

Geçtiğimiz hafta, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, “geri alınamaz” riskler sunduğunu ileri sürerek, malların ödemesi için kripto para birimlerinin kullanılmasını yasakladığını duyurmuştu. Karar, Türkiye’deki pek çok kişinin tasarruflarını, yükselen enflasyondan ve Türk parasının düşüşünden korumak için kripto para birimlerine yönlendirmesinden sonra gelmişti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending