Bizimle İletişime Geçin

Haberler

TÜRKİYE’DE KAYAK MERKEZLERİNE YATIRIM ARTIYOR !

Yayın Tarihi

-

kayak merkezi

İç ve dış turistlerin uğrak noktası olan Türkiye’nin merkezindeki Erciyes Kayak Merkezi yatırımları, koronavirüs salgınına karşı yoğun kış sezonu sayesinde hızlandı.

Erciyes Kayak Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cingi, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, bölgedeki yoğun kış sezonunun sosyal tesis ve konaklama tesislerine olan ihtiyacı yeniden gündeme getirdiğini söyledi.

“Erciyes salgına rağmen çok başarılı bir kış sezonu geçirdi” diyen Cingi, bu nedenle kış sezonundan önce başlayan yatırımların hala davet ettiğini belirtti.

“Türkiye’nin en büyük dağ otelleri Xperia Hotel ve Radisson Blu Hotel’in inşaatı Erciyes’te devam ediyor. Kayseri Belediyesi’nin yüksek irtifa spor merkezinin yanı sıra”. Cingi, “Yaklaşık 500 milyon liralık bir yatırımdan söz ediyoruz” dedi.

Charter seferleri sayesinde Erciyes’i ziyaret eden yabancı turist sayısının son 4 yılda önemli ölçüde arttığını kaydeden Cingi, kayak merkezinin bu kayak sezonunda (Aralık-Mart) 100 milyon dolar gelir elde ettiğini söyledi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending