Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

TWITTER CEO’SUNDAN BITCOIN AÇIKLAMALARI !

Yayın Tarihi

-

twitter bitcoin

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in “her şeyi” daha iyi hale getirdiğini ve kriptonun daha iyi çalışmasını sağlamak için “sonsuza kadar” çalışacağını söyledi.

Dorsey, Square finans müdürü Amrita Ahuja’nın tweet’ine cevaben Twitter’da kripto para birimine desteğini dile getirdi.

“Bitcoin stratejimiz değişmedi. Bitcoin Clean Energy Initative aracılığıyla daha yeşil bir gelecek için çalışmak da dahil olmak üzere bu topluluğa derinden bağlıyız. Şubat ayında da paylaştığımız gibi, Bitcoin yatırımımızı sürekli olarak arttırmaya devam ediyoruz.

Square, Twitter genel müdürü ve Jim Kelvey tarafından kurulan ve 2020’de faaliyete geçen bir dijital ödeme şirketidir. 2020’de değeri 100 milyar doların üzerinde olan şirket, Bitcoin’i bir yatırım fırsatı olarak değerlendiriyor.

Square, bugüne kadar toplam 220 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Toplam Bitcoin varlığı ise 410 milyon dolar değerinde.

Dorsey yönetimindeki Twitter, hedefini ilerletmek için Blue Sky adında bir sivil toplum örgütü kurmayı planlıyor.

Mart ayında, Dorsey Twitter tarihindeki ilk tweet’ini NFT olarak 2,9 milyon dolara sattı. Artan popülariteye sahip olan NFT’ler, sahipliğin gerçekliğini doğrulamak için kullanılan bir tür kripto belirtecidir. NFT’ler küçük gruplar halinde basılmıştır ve birbirinin yerine kullanılamaz. Bu coin pazarı, son aylarda 250 milyon doların üzerine yükseldi.

Perşembe günü, müzayede evi Sotheby kripto para birimini ilk kez bir sanat eseri için ödeme olarak kabul etti ve Banksy’nin ikonik protesto tablosu Love is in the Air’i 12,9 milyon dolara sattı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending