Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

WARREN BUFFETT BITCOIN HAKKINDA KONUŞTU !

Yayın Tarihi

-

warren buffett charlie munger

Bitcoin’in meteorik yükselişi, kripto para biriminin eski eleştirmenlerinin çoğunu kazandı. Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ve sağ kolu Charlie Munger söz konusu olduğunda, durum kesinlikle böyle değil.

Munger, 1 Mayıs’ta Berkshire’ın yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin’in başarısından nefret ettiğini söyledi. “Tüm gelişimin” iğrenç olduğunu ve medeniyetin çıkarlarına ters düştüğünü ekledi:

“Tabii ki, Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Alçakgönüllülükle söylemeliyim ki, tüm lanet olası gelişmenin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu düşünüyorum ve eleştiriyi başkalarına bırakacağım.

“Omaha Kahini” (Warren Buffett), Bitcoin ile ilgili bir sorudan kaçarken, Munger’in sert ifadesine katıldı:

“Ben bu konuda iyiyim, Munger doğru söylüyor.”

Buffett, Mayıs 2018’de Bitcoin’i “fare zehiri karesi” olarak adlandırmıştı.

Ekonomist ve kripto para birimi analisti Alex Krüger, para yönetimi söz konusu olduğunda nefretin mantıksız olduğunu tweet atmasıyla, yorumlar kaçınılmaz olarak kripto para birimi topluluğundan güçlü bir tepki çekti:

“Munger’in Bitcoin’in başarısıyla başa çıkma yaklaşımı nefret. Nefret söz konusu olduğunda mantıklı olunmaz. Teknolojik değişikliklere uyum sağlamayan para yöneticileri, daha iyi performans göstermekte zorlanır.”

Munger, spekülatif hisse senetlerinin yanı sıra kriptoyu küçümseme konusunda çok sesli olma eğiliminde bir adam. U.Today tarafından bildirildiği üzere, 97 yaşındaki milyarder, Şubat ayında Daily Journal Corporation’ın yıllık toplantısında Bitcoin ve Tesla’yı “bir bit ve kaçış” ile karşılaştırdı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending